Αρχική σελίδα » Προβολή νέων

07.07.2020

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2022-2024

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Χειρουργική Ογκολογία» (M.Sc Surgical Oncology) που οργανώνει η Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν αίτηση για την ακαδημαϊκή περίοδο 2022-2024

Στο ΠΜΣ γίνονται δεκτοί, κατόπιν επιλογής, κάτοχοι τίτλου του Α΄ κύκλου σπουδών των Ιατρικών Σχολών ΑΕΙ της ημεδαπής ή ομοταγών - αναγνωρισμένων από τον ΔΟΑΤΑΠ- ιδρυμάτων της αλλοδαπής, ειδικευόμενοι και ειδικευμένοι ιατροί στις ειδικότητες της Γενικής Χειρουργικής και συναφών ειδικοτήτων, καθώς και απόφοιτοι των Νοσηλευτικών Σχολών των ΑΕΙ, της ημεδαπής, ή ομοταγών  αναγνωρισμένων της αλλοδαπής.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τις αιτήσεις τους,  με τα απαραίτητα δικαιολογητικά από την 1η/5/2022 έως και την 20η/6/2022  σε ηλεκτρονική μορφή  (αρχεία word ή pdf) στη  διεύθυνση surgoncol[at]med.uoa[dot]gr  και παράλληλα, απαραιτήτως είτε με  ταχυαποστολή, είτε  δια ζώσης.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε διαβάστε την επισυναπτόμενη προκήρυξη.